Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napište nám

.

Chcete se na něco zeptat?

Chcete se vyjádřit k naší činnosti nebo k obsahu stránek?

Zde můžete zanechat svůj názor.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Opis emailu od Pavly Nedělové z Písku

(J.N, 14. 10. 2012 8:08)

Ahoj Pepo,Srdečně děkuji za všechny informace o Záboji,které mi posíláš.Pečlivě je pročítám a stále se k nim vracím.Je mi to všechno blízké také proto,že vzpomínky na některé koncerty a zájezdy máme společné.Chtěla jsem také poděkovat za srdečné přijetí na oslavě.Bylo nám tam prima.Vím,že není jednoduché takovou akci uskutečnit,ale měli jste to připravené a vychytané do puntíku.Po skončení vám jistě spadl kámen ze srdce a nám zůstanou hezké vzpomínky.Pěkně jsme si zazpívali,popovídali a to pohoštění -prostě prima.Ještě jednou díky a pozdravuj všechny sestry a bratry.

Poděkování

(Marie Davidová, 14. 10. 2012 8:02)

Vážení sbormistři a zpěváci jubilujícího sboru Záboj Pelhřimov!
Dovolte mi, abych jménem naší sbomistryně paní L.Klátilové a všech zpěváků PS Slavík Pacov , VÁM VŠEM poděkovala za pozvání a naši účast při oslavách 150.výročí založení VAŠEHO SBORU!!!
Myslím, že se VÁM oslava vydařila /včetně sluníčkovatého počasí/ a že si všichni zúčastnění odvezli do svých domovů silné zážitky.
Hodně krásných písní Vám do dalších let za všechny SLAVÍKY z Pacova
přeje Marie Davidová

Poděkování

(Dušan Vančura, 9. 10. 2012 12:54)

Vážení přátelé, milí kolegové,
rád bych touto cestou poděkoval za pozvání na jubilejní koncert Záboje a za krásný zážitek, který jste mně i mé rodině připravili ! Velmi oceňuji Vaši oddanost muzice, Vaši aktivitu, nezištnost a obětavost, kterou tento náročný a ušlechtilý koníček vyžaduje. Gratuluji celému sboru, zejména pak oběma sbormistrům, a mrzí mě, že jsem se nemohl zúčastnit závěrečného rautu, abych tohle všechno mohl říct osobně. Ale jistě se ještě najde příležitost, na kterou se už dnes těším.
Zdraví Vás
Dušan Vančura
P.S. A děkuju za Kánon!

Jiří Fiala - uvítání zástupců sborů na oslavách 150 let PS Čech a Lech - záznam

(J.N., 9. 10. 2012 10:37)

...Mezi nejbližší bych rád vyzvedl PS Záboj z Pelhřimova, kde jsme se v minulém týdnu mohli aktivně podílet na velkolepých oslavách 150 let trvání tohoto slovutného spolku. Chtěl bych ještě jednou poděkovat pelhřimovským přátelům za to, že jsme se mohli tak krásné slavnosti zůčastnit a v tak vzácné společnosti dalších sborů rovněž vystoupit.....

Opis poděkování z Pelhřimovských novin

(J.N., 5. 10. 2012 10:42)

Starosta města Pelhřimova pan Leopold Bambula děkuje pořadatelům oslav 150 let Záboje... za skvělou organizaci akce. Děkuje také všem sponzorům, bez jejichž účasti by oslavy nemohly proběhnout v tak kvalitní podobě a v takovém rozsahu.

Oslavy 150. výročí založení PS Záboj Pelhřimov a Den české státnosti

(Hana Vratišovská, 24. 9. 2012 14:14)

Město Pelhřimov, Kulturní zařízení města Pelhřimov a Pěvecký sbor Záboj Pelhřimov
Vás srdečně zvou na oslavu

150. VÝROČÍ ZALOŽENÍ PĚVECKÉHO SBORU ZÁBOJ V PELHŘIMOVĚ
v pátek 28. září 2012 ve 14.00 hodin
kdy proběhne slavnostní zahájení na Masarykově náměstí a vystoupení hostujících pěveckých sborů.

Samotný SLAVNOSTNÍ KONCERT se pak uskuteční ve velkém sále Kulturního domu Máj v 18.00 hodin a účinkovat budou smíšené pěvecké sbory –

- SONITUS Písek, SMETANA Jindřichův Hradec, SLAVÍK Pacov, ČECH A LECH Humpolec, DOUBRAVAN Chotěboř, DPS ZÁBOJÁČEK, mužský a smíšený pěvecký sbor ZÁBOJ Pelhřimov a Komorní symfonický orchestr.

Festival se koná pod záštitou předsedy Senátu ČR Milana Štěcha, hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a starosty města Pelhřimova Leopolda Bambuly.

Akci podpořil Kraj Vysočina a Rozvojový fond Města Pelhřimov
/havr/


/dodatek/
Ještě zmínka k oslavám 150. výročí Záboje Pelhřimov a také ke Dni české státnosti -zahájení na Masarykově náměstí v pátek 28.září 2012 od 14.00 hodin

... zaznějí slavnostní fanfáry, následuje projev starosty města Pelhřimova, vystoupení sborů ZUŠ - DUHA a PODKOLENKY, kladení věnců u sochy sv. Václava v před Muzeem a
uvedení písní Svatý Václave a Kde domov můj v provedení všech sborů.

Dále následuje již zmíněný program - vystoupení jednotlivých hostujících sborů na náměstí a večer od 18.00 hodin slavnostní koncert v KD Máj, kde opět vystoupí všechny sbory, mužský a smíšený pěvecký sbor Záboj a DPS Zábojáček - všichni jste srdečně zváni.

Dovolte otázku.

(Vladimír Stejskal-Skal, 7. 9. 2012 20:50)

Dobrý den. Rád bych se podrobněji informoval o oslavách Záboje letos v září.
Rád bych se,jako rodilý Pelhřimák, zúčastnil.Děkuji za odpověď.
Prosím, pište na:
vladarotti@gmx.at
Moc zdravím z Vídně.
Vladimír Stejskal-Skal.

Letní sborová dílna LOmnice s mezinárodní účastí

(Pavlišová Barbora, 23. 2. 2012 20:36)

Vážení přátelé sborového zpěvu,

zveme Vás na výroční 5. Letní sborovou dílnu Lomnice, která se letos koná 4.- 8. července 2012. Letní sborová dílna je otevřená nejen pro sborové zpěváky, ale i pro zájemce sólového zpěvu. Je jediným workshopem svého druhu u nás.

V letošním roce se dočkáte některých změn a překvapení. Ateliéry povedou naši přední dirigenti a zahraniční lektoři, kteří spolupracují s světoznámými vokálními skupinami. Nebudeme prozrazovat, vše najdete na našich stránkách www.lsda.cz.

V rámci 5. LSD se též uskuteční Festival kapel zemí Visegrádské čtyřky , který se uskuteční těsně po skončení Letní sborové dílny v sobotu 14.7. 2012 na nádvoří zámku v Lomnici. Českou republiku zastoupí vítěz mezinárodní soutěže big bandů „Big Side Big Band“ Praha, Polskou republiku jazzové seskupení „Inner spaces“, a Maďarskou republiku maďarsko-slovenská „cimbálovka Josefa Heráka“.
V případě podpory Visegrádského fondu, se bude snižovat účastnický poplatek a bezplatně budou k dispozici některé propagační materiály, včetně vstupu na festival kapel.

Účastníci dílny mají vstup na tuto akci zdarma.

POZOR ZMĚNA ÚČTU PLATBY!!!!!!

s pozdravem za LSDa a LSD
Pavlišová Barbora

Odpověď pro paní Chyskovou

(Marie Grešlová, 28. 12. 2011 15:58)

Dobrý den, zatím jsem videa z koncertu na naše stránky nedávala. Možná sem nějaké dám, ale ne všechny. Jestli ale chcete, ráda Vám vypálím DVD se všemi nahrávkami. Stačí, když mi napíšete mail na greslovamarie@seznam.cz a domluvíme se. Mějte se krásně a v novém roce jen vše dobré. Marie Grešlová

koncerty

(pavlina chyskova, 28. 12. 2011 15:39)

Dobry den muzu se zeptat jestli jsou nebo budou na techto nebo na jinych strankach videa z koncertu detskeho sboru Zábojáček.Mnohokrát děkuji za vaši odpověď.

Předvánoční koncert 14.12.2011

(M.N., 16. 12. 2011 16:46)

Tak Zábojáci musím vám poděkovat za krásný koncert. Tentokrát to bylo úžasné. Propojit mužský i smíšený sbor s dětským "Zábojáčkem" a "Podkokolenkami" ještě s orchestrem byl dobrý nápad - moc se mi to líbilo. Všichni účinkující byli senzační (muži, smíšený, oba dětské sbory, houslový kvintet i komorní orchestr ze ZUŠ) ... a také musím dodat - ženy, vám to slušelo v černém obleku s novými šálami.
Přeji mnoho dalších úspěchů ve vaší činnosti.

Odpověď pro Jirku Bloudka

(Marie Grešlová, 8. 7. 2011 10:10)

Děkujeme moc za přání hezkého léta. Já a určitě i celý sbor Ti též přejeme krásné léto a jen samé hezké zážitky. A doufám, že se někdy na nějakém společném výletě potkáme. Přijď se třeba někdy podívat na některý z našich koncertů :-)
Za celý sbor Marie Grešlová

Pozdrav členů sboru

(Bloudek Jiří, 7. 7. 2011 21:26)

Dobrý den (večer),dnes jsem potkal pani Veselou s paní Holubovou. Tak jsem si na vás vzpomněl,že bych vám rád popřál hezké léto,a příjemně strávenou dovolenou. Taky jsem si projel vaše stránky. Jen tak dál a houšť.
Vyřiďte prosím ve sboru mé pozdravy.

Děkuji,Váš Jirka Bloudek

Poděkování

(J.Páša, 29. 6. 2011 14:20)

Děkuji za odpověď ohledně koncertu ve Valdštejnské zahradě.

J.Páša

Odpověď pro pana Pášu:

(Marie Grešlová, 28. 6. 2011 15:07)

Koncert v Praze 30.6.2011 ve Valdštejnských zahradách platí. Začíná v 17:00 hod a je přístupný veřejnosti. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Za PS Záboj Marie Grešlová

Koncert

(Jiří Páša, 28. 6. 2011 14:05)

Zdravím, platí koncert 30.6.2011 v Praze?Bude přístupný veřejnosti?
Prosím o sdělení místa a času.

Děkuji.

Společný jarní koncert pěveckých sborů "Záboj Pelhřimov" a "Krea Musica z Waddinxveenu"

(Hana Vratišovská, 16. 5. 2011 12:37)

Děkuji všem zúčastněným - účinkujícím i divákům - za krásný zážitek v kostele sv. Víta v Pelhřimově, kde se vedle již výše zmíněných sborů představil také sboreček těch nejmenších amatérských zpěváčků ze zájmového kroužku "Zpívánky" z DDM Pelhřimov a nastolil svým vystoupením bezprostřední přátelskou atmosféru. Děkuji i všem rodinným účastníkům dětí za bezproblémový průběh celého jarního koncertu a těším se na setkání při dalších koncertech.

Vánoční koncert 19.12.2010

(Ing.Josef David,Plzeň, 22. 12. 2010 20:08)

Koncert se souborem Záboj mě mile překvapil a navodil v krásném prostředí příjemnou vánoční atmosféru.Koncertu jsem se zúčastnil s dcerou a vnoučaty a všem se velmi líbilo.Děkujem za krásné zážitky a přejem souboru Záboj do Nového roku 2011 hodně dalších pěkných koncertů

Vánoční koncert

(Jitka Stejskalová, 20. 12. 2010 13:09)

Chtěla bych poděkovat všem našim přátelům ze souboru Záboj za kouzelný zážitek z vánočního koncertu. Jediné, co mě napadlo po proslulé Rybově Vánoční mši bylo to, že jste naším pelhřimovským klenotem a není třeba Praze závidět korunovační klenoty.Do nového roku přeji spoustu radosti při Vaší tvořivé práci a ještě více nadšených posluchačů, všem hodně zdravíčka, protože bez něho není nic. Vaše věrná posluchačka z Pelhřimova

"Vokální cvičení"

(RIKATOKA, 22. 6. 2009 16:18)

Vážení přátelé,

nastává čas dovolených a odpočinku a i my - "zábojáci" necháme (ale jen na chvilinku) odpočinout naše hlasivky. Abychom se ale ve zdraví, pohodě a plné síle opět sešli po letních prázdninách, nenechme vše osudu a přičiňme se alespoň občas - po práci na zahrádce, na chalupě či chatě, ve volné chvilce s vnoučaty i přáteli udržovat své hlasivky následujícím

"VOKÁLNÍM CVIĆENÍM" (má pouze 6 bodů)- tady jsou:

1. ÚSMĚV - děláme bzzz....bzzz...bzzz... po dobu
1 min.(každý snad už ve snu létal, nemám pravdu?)

2. ZÝVÁNÍ - je jasné,že? - provádíme alespoň
l min.(než usneme úplně)

3. NESNESU SE S TETOU - opakujeme rychle za sebou
/bohužel je to někdy trpká pravda, napravme to!)

4. KDYŽ DO POSTELE ZALEZU, SLÝCHÁM DÁL KLAPAT PRATETINU PROTÉZU - opakujeme rychle za sebou
(no to je úplně jednoduché a bude vás to bavit!)

5. TÓN nahoru - dolů ...A, potom E, dále I, atd. O, U, Y
(toto cvičení je nejlépe provádět buď někde v lese, v koupelně a nebo z dosahu lidí, působí poněkud legračně a lidé by si mohli, vidíc a slyšíc vás, ťukat na čelo)

a nakonec

6. SMÍCH - CHACHAHCA...
CHECHECHE...
CHICHICHI...
CHOCHOCHO...
CHUCHUCHU...
CHYCHYHCY... nešiďte a procvičte si pořádně bránici alespoň 5 min. - je to zdravéééé!!!

Doufám a věřím, že odpovědnost je veliká a výsledky ohromující a těším se na další spoluzpívání po prázdninách (no, asi už v srpnu).


Hezké prázdniky! RIKATOKA (Hanina), pa

Pozn.
Moc a moc prosím, vyřiďte, opiště a nebo předveďte svým nejbližším spolupěvcům , kteří nemají PC-internet-mail.
(ale můžete i svým přátelům a blízkým).

Díky vřelé, pa pa