Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Záboj zpíval v Itálii

(Jana Chalupová)


Ve dnech 31. května až 3. června 2007 podnikl PS Záboj Pelhřimov zájezd do italských Benátek. Zúčastnilo se ho 36 zpěváků, klavíristka a 4 rodinní příslušníci. Vezli nás řidiči ICOMu Jihlava.

Ubytováni jsme byli v hotelu Brugnera, více než 80 km před Benátkami. Odsud jsme se dostali v pátek dopoledne po dvouhodinové jízdě naším autobusem na parkoviště u Benátek a potom lodí přes lagunu. Plavba trvala hodinu. Na okružní plavbě jsme vyslechli výklad naší průvodkyně o všem, co vidíme.

V přístavišti PUNTA SABIONI jsme vstoupili na půdu města Benátky. S průvodkyní, rozenou Češkou, jsme procházeli městem a naslouchali jejímu vyprávění o památkách. Cílem byl kostel 12. APOŠTOLU, kde jsme měli v sobotu vystupovat a bylo třeba tam provést zkoušku.Všechno proběhlo dobře, včas jsme se vrátili na večeři do hotelu. S ubytováním i stravováním jsme byli nadmíru spokojeni – čtyřhvězdičkový hotel.

V sobotu již jsme po Benátkách putovali sami bez průvodkyně, nejvíc jsme se zdrželi na náměstí sv. Marka, neboť jeho benátská gotika je stále obdivuhodná. Navečer v 18.30 hod. se konalo naše vystoupení v kostele „12. apoštolů“. 4 skladby jsme zpívali při mši a dalších 6 skladeb potom jako malý koncert. Posluchači po mši zůstali, radostně tleskali, pan farář Jeanluigi Battogio nám srdečně děkoval, přál další úspěchy a my jsme si toho všeho vážili. Večer při návratu do našeho hotelu nás pěkně pohoupala bouře na laguně.

V neděli už nás jen čekala cesta domů. Vyjížděli jsme v 9 hodin od hotelu Brugnera a do Pelhřimova jsme dojeli kolem 21. hodiny.

Za organizaci a celý průběh zájezdu děkujeme těm, kteří se o něj nejvíce zasloužili: dirigentce V. Veselé, bratrům F. Koubkovi, J. Novákovi a nesmíme zapomenout na naše oblíbené řidiče J. Bloudka a M. Skupu.


Na zájezd do italských Benátek budeme vzpomínat jako na jeden z nejkrásnějších.

 

Náhledy fotografií ze složky Itálie 2007